Konya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu
ÜYE GİRİŞİ
Şifremi Hatırlamıyorum
PAROLAMI UNUTTUM
KAYIT OL

Konya Şehir Tiyatrosu Yeni Çocuk Oyunları

23 Ocak 2019
Konya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Betül Odabaşı Törk’ün yazdığı, Halil Küreş’in yönettiği 9 Şubat 2019' da saat 10.30 ve 13.30' da Selçuklu Kongre Merkezi'nde gösterime girecek olan “Babannemin Çantası” adlı oyun, anne ve babasından yeterli ilgiyi görmeyen Dilara’nın canı çok sıkılmaktadır. Ta ki babaannesi elinde bir çantayla çıkıp gelinceye kadar.

Konya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Betül Odabaşı Törk’ün yazdığı, Halil Küreş’in yönettiği 9 Şubat 2019 da saat 10.30 ve 13.30 da Selçuklu Kongre Merkezi’nde gösterime girecek olan “Babannemin Çantası” adlı oyun, anne ve babasından yeterli ilgiyi görmeyen Dilara’nın canı çok sıkılmaktadır. Ta ki babaannesi elinde bir çantayla çıkıp gelinceye kadar. Bu çantanın içindekiler sayesinde Dilara kendisini muhteşem bir masal dünyasının içinde bulur. Bu dünyada Pamuk Prenses’ten, Pinokyo’ya pek çok masal kahramanıyla tanışır. Bakalım babaannesinin çantasında Dilara’yı ne gibi sürprizler beklemektedir?

Oyunda yeniçağın getirdiği teknolojik değişmelerle birlikte ebeveynlerinden gerekli ilgiyi göremeyen çocukların yeni arayışlara girme serüveni anlatılıyor.

“Kuyudaki Aslan”, Ömer Naci Topçu’nun yazdığı,  Yiğit Gümüşada’nın yönettiği çocuk oyunu ise 28 Şubat tarihinde saat 10.30 ve 13.30 da Selçuklu Kongre Merkezi’nde gösterime girecek ve 24 Mayıs’a kadar gösterimde kalacaktır.

Bir orman... Bu ormanı yuvası haline getirmiş tavşanlar, maymunlar, ayılar, ceylanlar ve daha niceleri. Ancak huzursuz oldukları bir şeyler var yuvalarında. Kurt, tilki ve bir de aslan! Aslanın gücü, kurktun sinsiliği ve tilkinin zekâsı karşısında sevimli dostlarımız bir çıkış yolu aramakta. Bakalım dostlarımız yuvalarında aradıkları huzur bulabilecekler mi?